Ukoliko nemate ideju šta biste mogli posaditi na Vašoj parceli, mi imamo predlog za Vas! Crni slez je idealno rešenje. Otkrivamo Vam sve o njemu i kako da stignete do besplatnih sadnica i sigurnog otkupa.
Za crni slez kažu da je biljka koja leči čitav niz najrazličitijih bolesti. Za lečenje koriste lišće, cveće, seme i korenje biljke. U sebi sadrži vitamine A, B, C, E, inulin, kalcijum, magnezijum, cink, selen. Ima veoma široku primenu, ali se pokazao nezamenljivim kod svih vrsta prehlada i upale usne duplje i grla, kao i u obnovi sluznice jednjaka, želuca i creva.
Obrada i isplativost crnog sleza
Nega useva je plevljenje, okopavanje i prihranjivanje, a ako je kultura dobijena setvom semena i razmnožavanje useva. Zasad koji je podignut iz semena počinje da se neguje čim se ukažu prvi redovi. Čim seme sporo niče, ne treba čekati da sve iznikne, nego pleviti čim se ukažu prvi redovi. Kad biljka dobije prva 3-4 lista, može da se obavi prvo međuredno okopavanje. Prilikom ovog okopavanja obavlja se i proređivanje. Drugo međuredno okopavanje je 3-4 nedelje kasnije, kada biljke dostignu visinu 20-30 cm. Posle drugog okopavanja crni slez brzo raste, grana se, pa se sam svojim sklopom bori protiv zakorovljavanja.
Kako do sadnica crnog sleza?